EU
delegacions del Parlament Europeu elegeix els seus oficines
Les delegacions del Parlament Europeu, els òrgans oficials que mantenen i desenvolupen els seus contactes amb tercers països, han elegit els seus presidents i vicepresidents. Les composicions de les delegacions reflecteixen la composició política de la Cambra. Les delegacions també estan obligades a representar les opinions expressades pel Parlament en el seu conjunt.
A continuació trobareu la composició de les oficines de les delegacions:
DELEGACIÓ | PRESIDENT | 1r VICEPRESIDENT | 2n VICEPRESIDENT |
Delegació per a les relacions amb el Consell Legislatiu Palestí (DPLC) | Martina ANDERSON (GUE / NGL, Regne Unit) | Marita ULVSKOG (S&D, SE) | Margrete AUKEN (Verds / ALE, DK) |
Delegació per a les relacions amb els països del Mercosur (DMER) | Francisco ASSIS (S&D, PT) | Pablo IGLESIAS (GUE / NGL, ES) | Elisabetta GARDINI (PPE, IT) |
Delegació per a les relacions amb el Parlament Panafricà (DPAP) | Michael GAHLER (PPE, DE) | Fredrick FEDERLEY (ALDE, SE) | Maria HEUBUCH (Verds / EPT, DE) |
Delegació per a les relacions amb la República Federativa del Brasil (D-BR) | Paulo RANGEL (PPE, PT) | Antonio MARINHO E PINTO (ALDE, PT) | Carlos ZORRINHO (S&D, PT) |
Delegació per a les relacions amb els països del Mashreq (DMAS) | Marisa MATIAS (GUE / NGL, PT) | Ramona Nicole MANESCU (PPE, RO) | Gilles PARGNEAUX (S&D, FR) |
Delegació per a les relacions amb els països de la Comunitat Andina (DAND) | Luis de GRANDES PASCUAL (PPE, ES) | Tania GONZALEZ PENAS (GUE / NGL, ES) | Izaskun BILBAO BARANDICA (ALDE, ES) |
Delegació per a les relacions amb Austràlia i Nova Zelanda (DANZ) | Michael THEURER (ALDE, DE) | Axel VOSS (PPE, DE) | Jacqueline FOSTER (ECR, Regne Unit) |
Delegació per a les relacions amb els països del Magrib i la Unió del Magrib Àrab (DMAG) | Antonio PANZERI (S&D, IT) | Tokia SAÏFI (PPE, FR) | Fernando MAURA BARANDIARAN (ALDE, ES) |
Delegació a la Comissió Parlamentària Mixta UE-Mèxic (D-MX) | Teresa JIMENEZ-BECERRIL (PPE, ES) | Pina PICIERNO (S&D, IT) | José BLANCO LOPEZ (S&D, ES) |
Delegació per a les relacions amb la península àrab (DARP) | Michèle ALLIOT-MARIE (PPE, FR) | Alessia MOSCA (S&D, IT) | Salvatore CICU (PPE, IT) |
Delegació a la Comissió Parlamentària Mixta UE-Xile (D-CL) | Constanze KREHL (S&D, DE) | Renate WEBER (PPE, RO) | Eleonora FORENZA (GUE / NGL, IT) |
Delegació a la Comissió Parlamentària Mixta UE-Turquia (D-TR) | Manolis KEFALOGIANNIS (PPE, EL) | Miltos KYRKOS (S&D, EL) | Takis HADJIGEORGIOU (GUE / NGL, CY) |
Delegació per a les relacions amb l'Iraq (D-IQ) | David CAMPBELL BANNERMAN (ECR, Regne Unit) | Brian HAYES (PPE, IE) | Javier COUSO PERMUY (GUE / NGL, ES) |
Delegació per a les relacions amb Sud-àfrica (D-ZA) | Hans VAN BAALEN (ALDE, NL) | Boris ZALA (S&D, SL) | Sabine VERHEYEN (PPE, DE) |
Delegació per a les relacions amb els països del sud d'Àsia (DSAS), | Jean LAMBERT (Verds / EPT, Regne Unit) | Ian DUNCAN (ECR, Regne Unit) | Richard HOWITT (S&D, Regne Unit) |
Delegació a la Comissió Parlamentària Mixta Unió Europea-Antiga República Iugoslava de Macedònia (D-MK) | Alojz PETERLE (EPP, SL) | Sergei STANISHEV (S&D, BG) | Àngel DZHAMBAZKI (ECR, BG) |
Delegació per a les relacions amb Suïssa, Islàndia i Noruega (SIN) i a la Comissió Parlamentària Mixta de l'Espai Econòmic Europeu (EEE) (DEEA) | Jørn DOHRMANN (ECR, DK) | Anna HEDH (S&D, SE) | Marit PAULSEN (ALDE, SE) |
Delegació per a les relacions amb el Japó (D-JP) | Petr JEZEK (ALDE, CZ) | Romana TOMC (PPE, SL) | Karin KADENBACH (S&D, AT) |
Delegació al Consell Parlamentari d'Estabilització i Associació UE-Sèrbia (D-RS) | Eduard KUKAN (PPE, SK) | Paul TANG (S&D, NL) | Igor ŠOLTES (Verds / EFA, SL) |
Delegació a la Comissió Parlamentària de Cooperació UE-Rússia (D-RU) | Othmar KARAS (PPE, AT) | Liisa JAAKONSAARI (S&D, FI) | Jiri MASTALKA (GUE / NGL, CZ) |
Delegació al Consell Parlamentari d'Estabilització i Associació UE-Montenegro (D-ME) | Anneliese DODDS (S&D, Regne Unit) | Mairead McGUINNESS (PPE, IE) | Iliana IOTOVA (S & А, BG) |
Delegació per a les relacions amb Bielorússia (D-BY) | Bogdan ZDROJEWSKI (PPE, PL) | Andrejs MAMIKINS (S&D, LT) | Valdemar TOMASEVSKI (ECR, LT) |
Delegació per a les relacions amb Bòsnia i Hercegovina i Kosovo (DSEE) | Tonino PICULA (S&D, RRHH) | Dubravka ŠUICA (PPE, RRHH) | Ulrike LUNACEK (Verds / ALE, AT) |
Delegació per a les relacions amb el Canadà (D-CA) | Bernd KÖLMEL (ECR, DE) | Godelieve QUISTHOUDT-ROWOHL (PPE, DE) | Glenis WILLMOTT (S&D, Regne Unit) |
Delegació per a les relacions amb Israel (D-IL) | Fulvio MARTUSCIELLO (PPE, IT) | Olga SEHNALOVA (S&D, CZ) | Bastiaan BELDER (ECR, NL) |
Delegació per a les relacions amb l'Índia (D-IN) | Geoffrey VAN ORDEN (ECR, Regne Unit) | Neena GILL (S&D, Regne Unit) | Cora VAN NIEUWENHUIZEN (ALDE, NL) |
Delegació per a les relacions amb els països del sud-est asiàtic i l'ASEAN: l'Associació de Nacions del Sud-est Asiàtic (DASE) | Werner LANGEN (PPE, DE) | Marc TARABELLA (S&D, BE) | Jeroen LENAERS (PPE, NL) |
Delegació per a les relacions amb la península de Corea (DKOR) | Nirj DEVA (ECR, Regne Unit) | Paul RÜBIG (PPE, AT) | Nedzhmi ALI (ALDE, BG) |
Delegació per a les relacions amb l'Afganistan (D-AF) | Petras AUSTREVICIUS (ALDE, LT) | Eva JOLY (Verds / EPT, FR) | Lars ADAKTUSSON (PPE, SV) |
Delegació per a les relacions amb l'Iran (D-IR) | Janusz LEWANDOWSKI (PPE, PL) | Connie ERNST (GUE / NGL, DE) | Alessandra MORETTI (S&D, IT) |
Delegació a les comissions parlamentàries de cooperació UE-Kazakhstan, UE-Kirguizistan i UE-Uzbekistan, i per a les relacions amb Tadjikistan, Turkmenistan i Mongòlia (DCAS) | Iveta GRIGULE (NI, LV) | Gabrielus LANDSBERGIS (PPE, LT) | Tatjana ZDANOKA (Verds / EPT, LV) |
Delegació per a les relacions amb la República Popular de la Xina (D-CN) | Jo LEINEN (S&D, DE) | Reinhard BÜTIKOFER (Verds / ALE, DE) | Frank ENGEL (PPE, LU) |
Delegació al Consell Parlamentari d'Estabilització i Associació UE-Albània (D-AL) | Monica Luisa MACOVEI (PPE, RO) | Elena SCHLEIN (S&D, IT) | Ivan JAKOVCIC (ALDE, HR) |
Delegació per a les relacions amb els països d'Amèrica Central (DCAM) | Sofia SAKORAFA (GUE / NGL, EL) | Gabriel MATO (PPE, ES) | Caterina CHINNICI (S&D, IT) |
Delegació a la Comissió Parlamentària CARIFORUM-UE (DCAR) | Boleslaw PIECHA (ECR, PL) | Serà elegit el dia 6/11/2014 | Maurice PONGA (PPE, FR) |
Delegació per a les relacions amb els Estats Units (D-US) | David McALLISTER (PPE, DE) | Jeppe KOFOD (S&D, DK) | Marietje SCHAAKE (ALDE, NL) |
Delegació a les comissions parlamentàries de cooperació UE-Armènia, UE-Azerbaidjan i UE-Geòrgia (DSCA) | Sajjad KARIM (ECR, Regne Unit) | Elisabeth KOSTINGER (PPE, AT) | Antanas GUOGA (ALDE, LT) |
Delegació a la Comissió Parlamentària de Cooperació UE-Moldàvia (D-MD) | Andi-Lucian CRISTEA (S&D, RO) | Dawid Bohdan JACKIEWICZ (ECR, PL) | Michal BONI (PPE, PL) |
Delegació a la Comissió Parlamentària de Cooperació UE-Ucraïna (D-UA) | Andrej PLENKOVIĆ (PPE, RRHH) | Tibor SZANYI (S&D, HU) | Kaja KALLAS (ALDE, ET) |
Composició de les oficines de les assemblees parlamentàries multilaterals:
Delegació a l'Assemblea Parlamentària ACP-UE | Delegació a l'Assemblea Parlamentària de la Unió per la Mediterrània | Delegació a l'Assemblea Parlamentària Euronest | Delegació per a les relacions amb l'Assemblea Parlamentària de l'OTAN | Delegació a l'Assemblea Parlamentària Euro-Llatinoamericana | |
CADIRA | Louis MICHEL (ALDE, BE) | Martin SCHULZ (S&D, DE) | Heidi HAUTALA (Verds / ALE, FI) | Eva KAILI (S&D, EL) | Ramón JÁUREGUI ATONDO (S + D, ES) |
1r VICEPRESIDÈNCIA | Michèle RIVASI (Verds / EPT, FR) | Zigmantas BALČYTIS (S&D, LT) | Arnaud DANJEAN (PPE, FR) | ||
2a VICEPRESIDÈNCIA | João FERREIRA (GUE / NGL, PT) | Ryszard CZARNECKI (ECR, PL) | Georgios KYRTSOS (PPE, EL) | ||
3r VICEPRESIDÈNCIA | Kashetu KYENGE (S&D, IT) | Andrea BOCSKOR (PPE, HU) | |||
4a VICEPRESIDÈNCIA | Renaud MUSELIER (PPE, FR) | Rolandas PAKSAS (EFDD, LT) | |||
5a VICEPRESIDÈNCIA | Daniel HANNAN (ECR, Regne Unit) | ||||
6a VICEPRESIDÈNCIA | Louis-Joseph ANSCOUR (S&D, FR) | ||||
7a VICEPRESIDÈNCIA | Piernicola PEDICINI (EFDD, IT) | ||||
8a VICEPRESIDÈNCIA | Andrzej DUDA (ECR, PL) | ||||
9a VICEPRESIDÈNCIA | Fernando RUAS (PPE, PT) | ||||
10a VICEPRESIDÈNCIA | Javier NART (ALDE, ES) | ||||
11a VICEPRESIDÈNCIA | Juan Fernando LÓPEZ AGUILAR (S&D, ES) | ||||
12a VICEPRESIDÈNCIA | Jadwiga WIŚNIEWSKA (ECR, PL) |
Comparteix aquest article:
-
AutomobilismeFa dies 3
Fiat 500 vs. Mini Cooper: una comparació detallada
-
Horitzó EuropaFa dies 3
Els acadèmics de Swansea reben una beca Horizon Europe de 480,000 € per donar suport a nous projectes de recerca i innovació
-
Estil de vidaFa dies 3
Transformar la teva sala d'estar: una visió del futur de la tecnologia d'entreteniment
-
BahamesFa dies 3
Les Bahames presenta les comunicacions legals sobre el canvi climàtic davant la Cort Internacional de Justícia