Connecteu-vos amb nosaltres

les article

#Libya: "El poble de Líbia és el vostre soci per lluitar contra l'EI"

COMPARTIR:

publicat

on

Primer ministre de Líbia

Escric des del meu despatx a Trípoli com a primer ministre del govern aquí a la capital nacional de Líbia.

(pel primer ministre Khalifa Mohamed Al Gwheil, Salvació nacional Govern, Líbia)

Fora de la meva finestra les coses estan tranquil·les, això és bo perquè Tripoli aquestes dies és més segur. Però també significa que ha de ser el brunzit de l’activitat econòmica reiniciat amb els nostres socis occidentals.

Alguns forasters han decidit trucar-nos a l'administració rival l'anomenat "govern reconegut internacionalment" a Tobruk. Però ho som tots els libis, som un poble que creiem al nostre país, una família est, oest i sud.

És per això que els esforços reiterats de les Nacions Unides, per molt bons que fossin, per imposar un nova estructura des de fora, per dir-nos com hem de dirigir-nos, ha fallat. En poques paraules, és il·legítim, no pot funcionar. Libis de tribus i regions de tot el país ho rebutgen. És contra la nostra història tradició de fer coses per nosaltres mateixos.

És hora de seguir endavant.

anunci

Per això, nosaltres, el poble de Líbia, vam establir el 2015 un nou moviment per la unitat i la reconciliació anomenat diàleg Líbia-Líbia. Per acabar el conflictes i reunir i reconstruir el nostre país de baix a dalt. Desenes de s'han celebrat reunions de l'ajuntament, arreu del país, es podria dir La versió de Líbia sobre el caucus de vot a Iowa, on els veïns s’uneixen afirmar els principis del diàleg per a tots els libis. Ells són:-

  1. seguretat nacional i regional sota una autoritat central, on es troba el comandament i el control de les forces militars es dirigeix ​​en la lluita contra l'EI  
  2. acord polític entre els governs i els parlaments representants elegits del poble libi, amb seu a Trípoli, i
  3. desenvolupament social i renovació econòmica en associació entre el centre i comunitats locals amb l'ajuda dels nostres amics occidentals.

A finals de l'any passat es va signar un acord històric entre els parlaments treballar junts i crear una nova autoritat consolidada a Trípoli. A institució democràtica unificada i coordinada, envoltada d’una zona segura, encarregat de produir pluralisme polític, reconciliació social i regeneració econòmica.

Amb les intervencions de les Nacions Unides desacreditades, ara és el moment Els libis, parlant i actuant amb una sola veu, prenen el control.

El centre del diàleg és la seguretat, on tots els militars, policia i la intel·ligència s’unirà, lluitant contra el terror, protegint la nostra fronteres de la migració il·legal i proporcionant una major seguretat per a tothom ciutadans.

La setmana passada, desenes de milers de persones de tot el país va venir a Trípoli per celebrar el 5è aniversari que va acabar amb la revolució. Nosaltres reunits pacíficament, com una sola nació. Era segur.

Amb milers de compatriotes meus vaig lluitar en la revolució per acabar amb la tirania i l’opressió. No érem lliures. Avui som lliures fins i tot amb tots les dificultats i el treball dur per davant, ens encarreguem de les nostres vides i del nostre futur. Més de 5000 ciutadans van morir per donar-nos aquesta oportunitat.

Líbia és rica en recursos i talent. El que volem és treballar amb el nostre amics a Occident per reiniciar la inversió i el comerç, per reobrir ambaixades al nostre país, per recordar als forasters allò que ens fa grans.

Cada dia veiem més evidències del progrés com un mateix país. La nostra companyia petrolera nacional continua operant i atraient capital malgrat tots els problemes de corrupció i mala gestió del passat. Hi ha més i nous vols entrant i sortint de Líbia. Els sous s’estan mantenint es paga a tot el país per als treballadors públics, mentre que hi ha nous sistemes d’auditoria posant-se en marxa afegint una major responsabilitat. Comencen els hospitals per obtenir els medicaments que necessiten. El Banc Central opera. El libi L’autoritat d’inversions fa negocis.

Sabíeu que atenem més de 20,000 immigrants il·legals, proporcionant refugi i menjar, sense l'ajut fins ara internacional agències. Ho fem com a part de la nostra fe religiosa i de les nostres creences experiència pròpia en demostrar dignitat.

Des de fa gairebé un any celebro reunions del gabinet al voltant del país, reunió amb líders tribals, ancians del poble i veïnatge residents. A cada comunitat hi ha un pla per ajudar a generar-ne de nous desenvolupament. Cada projecte combina un compromís local i nacional amb treballar junts, un autèntic repartiment d’ingressos, recursos i responsabilitat.

Està funcionant. Estem reobrint fàbriques, creant zones per al lliure comerç funcionant de nord a sud, reurbanitzant els ports fent-los més competitiu.

Alguna cosa que el nostre poble repeteix allà on viatjo a Líbia pregunteu-me per què els forasters "han intentat fracassar a Líbia". És una pregunta difícil. Jo dir que era el passat. Ara nosaltres tenir un nou començament i començar amb el nostre Líbia Diàleg Líbia. Fet per a Líbia pels libis. Volem i necessitem que ho facis treballa amb nosaltres. És el moment adequat. Us convidem a venir a formar-ne part.

L’autor és el primer ministre i ministre de Defensa a Líbia's nacional Govern de salvació i ocupa aquests càrrecs des del març del 2015.

Comparteix aquest article:

EU Reporter publica articles de diverses fonts externes que expressen una àmplia gamma de punts de vista. Les posicions preses en aquests articles no són necessàriament les d'EU Reporter.

Tendències