Connecteu-vos amb nosaltres

Egipte

La UE llança una nova agenda per a la Mediterrània

Corresponsal Reporter de la UE

publicat

on

Avui (9 de febrer) Olivér Várhelyi, comissari europeu de veïnatge, ha presentat un rellançament de l'associació estratègica de la UE amb el "barri veïnal del sud" de la UE anomenat "una nova agenda per a la Mediterrània". 

La nova agenda inclou un pla econòmic i d’inversions dedicat a impulsar la recuperació socioeconòmica a llarg termini al barri del sud. En virtut del nou instrument de barris, desenvolupament i cooperació internacional de la UE (NDICI), es destinaran fins a 7 milions d'euros per al període 2021-2027 a la seva implementació, que té com a objectiu mobilitzar fins a 30 milions d'euros en inversions privades i públiques a la regió. en la propera dècada.

El comissari per al barri i l'ampliació, Olivér Várhelyi, va dir: "Amb la renovada associació amb el barri veïnal del sud, presentem un nou començament en les nostres relacions amb els nostres socis del sud. Mostra que Europa vol contribuir directament a una visió a llarg termini de la prosperitat i l'estabilitat de la regió, especialment en la recuperació social i econòmica de la crisi del COVID-19. En estret diàleg amb els nostres socis, hem identificat diversos sectors prioritaris, des de la creació de creixement i llocs de treball, la inversió en capital humà o el bon govern.

"Considerem que la migració és un repte comú, on estem preparats per treballar junts per lluitar contra la migració irregular i els contrabandistes junts"

"Aquesta Comunicació envia un missatge crucial sobre la importància que donem al nostre barri del sud", va dir Josep Borrell, alt representant / vicepresident, "Una associació mediterrània reforçada continua sent un imperatiu estratègic per a la Unió Europea. Estem decidits a treballar juntament amb els nostres socis del sud en una nova agenda que se centrarà en les persones, especialment les dones i els joves, i els ajudarà a complir les seves esperances de futur, gaudir dels seus drets i construir un entorn pacífic, segur, més democràtic, més ecològic, barri pròsper i inclusiu del sud ".

La nova agenda se centra en cinc àrees polítiques:

Desenvolupament humà, bon govern i estat de dret: renovar el compromís compartit amb la democràcia, l’estat de dret, els drets humans i la governança responsable

Resiliència, prosperitat i transició digital: donar suport a economies resistents, inclusives, sostenibles i connectades que creen oportunitats per a tothom, especialment per a dones i joves.

Pau i seguretat: brindar suport als països per afrontar els reptes de seguretat i trobar solucions als conflictes en curs

Migració i mobilitat: abordar conjuntament els desafiaments del desplaçament forçat i la migració irregular i facilitar vies legals i segures per a la migració i la mobilitat

Transició verda: resistència climàtica, energia i medi ambient: Aprofitant el potencial d’un futur baix en carboni, protegir els recursos naturals de la regió i generar creixement ecològic.

Seguir llegint

Economia

Disputa per contractes en #Egypt subratlla els perills dels inversors

avatar

publicat

on

Durant les últimes setmanes, l'economia d'Egipte s'ha vist caiguda en un desastre, i ha esborrat alguns dels recents del país èxit econòmic. Ara, Egipte i altres països del nord d’Àfrica busquen amb molta intensitat la inversió estrangera, ja que lluiten per trobar un camí cap endavant enmig d’un sense precedents crisi del petroli i un col.lapse turisme.

En el cas d'Egipte, la seva tendència a inversors estrangers és prou senzilla, destacant les mesures de reforma econòmica promulgades recentment, la reducció del deute públic, així com l'augment de l'egipci lliura malgrat la crisi coronavirus en curs. Està fent aquest cas contra el rerefons d'un Taxa de creixement del 5% en els darrers dos anys.

Però, tan prometedor com el que pugui semblar per als inversors, no farà res a Egipte si el país no manté l’estat de dret i les seves obligacions contractuals, especialment. Tot menys, enviaria un inquietant missatge als inversors sobre la voluntat del govern d’Egipte d’acatar els seus compromisos. I això seria un pas perillós perquè els inversors necessiten la seguretat que el govern egipci pagarà les seves factures.

Lamentablement, Egipte està minvant aquesta confiança. Penseu en la gestió del govern egipci del seu contracte amb la Damietta International Port Company (DIPCO). Dins Febrer, el Tribunal Internacional d'Arbitratge va dictar un premi a favor de DIPCO i contra l'Autoritat Portuària de Damietta (DPA) —una filial del Ministeri egipci de transports— ordenant a DPA pagar 427 milions de dòlars a DIPCO, inclosos 120 milions de dòlars en beneficis perduts. , com a resultat de la decisió de la DPA de rescindir il·legalment un acord de concessió de 40 anys amb DIPCO per construir i operar un port marítim a Damietta, Egipte.

L’expansió del port de Damietta hauria creat beneficis a llarg termini per a Egipte i la seva economia en desenvolupament. A més, com a accionistes del projecte, el DPA i Egipte van aconseguir aprofitar una enorme fallida financera en els honoraris duaners ampliats de la nova instal·lació portuària. En canvi, el tribunal del Tribunal d'Arbitratge Internacional va comprovar que el DPA violat l'acord de concessió, va actuar de forma arbitrària i va violar il·legalment els termes del contracte.

Aquest últim laude arbitral contra Egipte il·lustra un patró existent de convidar inversions estrangeres només per soscavar els projectes que es recolzen. De fet, el laude DIPCO és només un llarg seguit de disputes i sentències arbitrals contra Egipte des de la primavera àrab del 2011.

La ciutat de Damietta, per exemple, ha estat el lloc d’altres altres internacionals arbitratges implicant la indústria del gas natural. En un cas recent, Unión Fenosa Gas, SA (UFG), una de les empreses tres més grans els operadors de gas a Espanya: tenien un $ 2 milions decisió dictada contra Egipte per un tribunal de l’ICSID.

Per ser just, Egipte no està sol a disputar-se amb disputes amb els inversors. Per exemple, Kuwait és objecte d’arbitratge independent que involucra inversors immobiliaris egipcis. Aquest cas es deriva de la cancel·lació d'un contracte per al projecte Sharq Heritage Village pel Ministeri d'Hisenda de Kuwait.

El Sharq Heritage Village es va planificar com un gran projecte de desenvolupament urbà, incloent la restauració d’edificis històrics, així com l’explotació d’un hotel, restaurants i diversos edificis comercials a la ciutat de Kuwait. Però el contracte es va acabar anul·lant, plantejant qüestions legals similars a les del cas Damietta.

A tot el món, els països amb economies emergents estan renegant dels contractes o incomplint les obligacions de deute amb creditors estrangers amb freqüència preocupant. Moody's informa que entre 1998 2015 i, almenys 16 emissors d’obligacions sobiranistes es van morir, amb Grècia, Equador, Jamaica, Belize i Argentina per defecte dues vegades durant aquest mateix període de temps.

Al març, equador va reconèixer que no seria capaç de fer un pagament de 200 milions de dòlars en tres de les seves obligacions sobiranistes, un desenvolupament que és probable que esdevingui més habitual a mesura que les economies pandèmiques del COVID-19 devasten les economies del món en desenvolupament.

Però la situació a Egipte destaca perquè el nombre de violacions i disputes de contractes a la major economia del nord d’Àfrica ha estat sensiblement superior al d’altres països. Al seu torn, ha de posar remei ràpidament a aquesta situació.

La importància de la inversió estrangera per reconstruir-se a partir d'aquesta pandèmia serà gran a Egipte, particularment en un moment en què els bancs internacionals indicat que poden augmentar el tipus d’interès per reflectir el major risc d’impagament sense un recurs efectiu per recuperar danys.

Però la perspectiva d'aquesta inversió es posa en risc a causa de la inquietud manca de transparència del país amb els inversors estrangers, l'actitud de cavalleria envers els contractes i una aparent ignoració de l'estat de dret.

 

 

 

 

 

 

 

Seguir llegint

Egipte

Reunió entre el president Charles Michel i el president Abdel Fattah al-Sisi d’Egipte

Corresponsal Reporter de la UE

publicat

on

El 12 de gener, el president del Consell Europeu, Charles Michel es va reunir amb Abdel Fattah al-Sisi, president d’Egipte, al Caire.

La crisi a Líbia va ser el nucli de la seva discussió. El president Michel va reiterar que l’únic camí a seguir és un procés polític i que els libis haurien d’estar al cor de definir el seu futur. Tots dos van expressar el seu suport al procés de Berlín i a les iniciatives de les Nacions Unides que són claus per assolir una solució política. Sobre l'Iran, el president del Consell Europeu va expressar la seva gran preocupació i va repetir la crida a la màxima contenció.

Els dos presidents també van tenir un intercanvi fructífer sobre l’estat actual de les relacions bilaterals i van compartir l’objectiu d’estabilitat sostenible i desenvolupament socioeconòmic. La UE reconeix els esforços d’Egipte per gestionar els fluxos migratoris i acollir refugiats al país. El president Michel va plantejar la situació de les llibertats i drets humans fonamentals a Egipte. La UE entén la situació complexa pel que fa a les amenaces i els reptes de seguretat, però recorda la importància del respecte als drets universals.

Els presidents van acordar reforçar encara més el partenariat UE-Egipte.

Visiteu el lloc web

Seguir llegint

Àfrica

El comissari Neven Mimica visita #Egypt en el marc de la presidència d'Egipte de #AfricanUnion

Corresponsal Reporter de la UE

publicat

on

El comissari de Cooperació i Desenvolupament Internacional, Neven Mimica (A la foto) està en una visita oficial a Egipte. Entre el febrer de 2019 i el gener de 2020, Egipte presideix el Unió Africana.

El comissari Mimica va dir: "Tenim moltes esperances per a la presidència egípcia de la Unió Africana, especialment a l'hora d'avançar en el foment de la inversió, l'enfortiment del clima empresarial i la continuació del camí cap a la integració continental d'Àfrica. Avançar en la pau i la seguretat és un altre punt important A la presidència d’Egipte, volem tirar endavant la nostra cooperació per fer més i millor junts, centrant-nos en els resultats concrets i avançant en la cooperació triangular. Complir l’aliança Àfrica-Europa i aprofundir encara més en la col·laboració Àfrica-Europa estar a la part superior de les nostres respectives agendes ".

Durant la seva visita, el comissari Mimica s'ha reunit amb el president Abdel Fattah El Sisi, el ministre d'Afers Exteriors, Sameh Hassan Shoukry, i el ministre d'Inversions i Cooperació Internacional, Sahar Nasr.

Cooperació Àfrica-UE i Presidència de la Unió Africana a Egipte

La visita del comissari Mimica a Egipte és una ocasió per debatre la col·laboració Àfrica-Europa i el suport relacionat amb l’agenda de la Unió Africana, en particular en relació amb la presa de compromisos del 5th Cimera UA-UE de 2017 i basant-se en les prioritats de la presidència egípcia.

El comissari va presentar plans concrets per posar en pràctica la nova Aliança Africa-Europa per a inversions i ocupacions sostenibles. L'Aliança va ser creada per reforçar la cooperació econòmica, impulsar la inversió i el comerç, inclòs el suport a la zona de lliure comerç continental africana i crear llocs de treball a tot Àfrica. L'Aliança apunta a diversos sectors per a una cooperació econòmica més estreta, com ara el desenvolupament d'infraestructures i la tecnologia espacial.

També es va discutir la cooperació entre la UE, Egipte i l'Àfrica subsahariana en relació amb els problemes de pau i seguretat al Sahel i la Banya d'Àfrica. El memoràndum d’enteniment entre la Unió Africana i la Unió Europea sobre pau, seguretat i governança signat el maig 2018 es va destacar com una base sòlida per a un compromís més estratègic entre la Unió Africana i la UE quan es tracta d’afrontar amb més eficàcia les amenaces complexes i les causes profundes de la inestabilitat i conflicte violent.

Fons

Les relacions entre Àfrica i la UE s’han intensificat i ampliat constantment des de la primera cimera Àfrica-UE al Caire a 2000. Les cimeres regulars que es fan cada tres anys defineixen les prioritats polítiques. L'última Cimera celebrada el novembre de 2017 a Abidjan va acordar quatre àrees prioritàries estratègiques per al període 2018-2020: Invertir en persones - educació, ciència, tecnologia i desenvolupament de competències; Reforçar la resiliència, la pau, la seguretat i la governança; Mobilitzar les inversions per a la transformació sostenible estructural africana; Migració i mobilitat.

Ja que el Cimera d'AbidjanAl setembre es va llançar una Aliança Àfrica-Europa per a Inversions i Treballs Sostenibles. S'ha establert una estreta col·laboració amb la Unió Africana per implementar l'Aliança. En matèria de pau i seguretat, es va signar un memoràndum d’enteniment el maig de 2018. Proporciona una eina important per comprometre's de manera més estratègica i sistemàtica en les diferents fases del cicle de conflicte, incloent-hi la prevenció de conflictes, la mediació, l’alerta primerenca, la gestió de crisi i les operacions de pau.

Més informació

Aliança Africa-Europa per a inversions i ocupacions sostenibles

El Partenariat entre Àfrica i la UE

Seguir llegint

Twitter

Facebook

Tendències