Connecteu-vos amb nosaltres

Rússia

Les millors campanyes de tota la regió i els visionaris que canvien la indústria de les comunicacions

COMPARTIR:

publicat

on

S'han anunciat els guanyadors de la Eventiada IPRA GWA 2021

La llista de guanyadors del premi de comunicacions més gran d'Europa de l'Est, Rússia, la CEI i Àsia Central, Eventiada IPRA GWA, soci regional de l'IPRA Golden World Award, un concurs global organitzat des de 1990 per l'Associació Internacional de Relacions Públiques (IPRA) , es publica per a l'11th temps. El 2020, Eventiada IPRA GWA es va unir als IPRA Golden World Awards per donar suport als Objectius de Desenvolupament Sostenible de les Nacions Unides.

Enguany, el premi ha reunit les grans corporacions multinacionals i nacionals, ONG locals i globals, governs, xarxes i agències independents i joves creatius de 15 països: Armènia, Bielorússia, Bulgària, Croàcia, Estònia, Hongria, Kazakhstan, Letònia i Lituània. , Polònia, Rússia, Romania, Sèrbia, Tadjikistan i Turquia. Els guanyadors van ser seleccionats per un jurat internacional de 35 associacions nacionals de 17 països.

Alexey Safronov, president de Eventiada IPRA GWA, Elefante Porter Novelli (Orta Communications Group) president: «Avui celebrem les millors campanyes de la regió i els visionaris que estan canviant la indústria. La clau d'una comunicació eficaç és la recerca de les millors plataformes per construir diàleg entre empreses, governs i societat. El desenvolupament sostenible, els valors ESG i socials han estat aquestes plataformes el 2021, tal com demostren les campanyes guanyadores d'aquest any. De cara al futur, veiem noves tendències, noves plataformes per fomentar aquest diàleg, noves relacions que serviran en el nou món al qual entrem tots. A Eventiada IPRA GWA tenim ganes de premiar i celebrar les millors idees i millors pràctiques a tota la regió”.

Elena Fadeeva, presidenta de Eventiada IPRA GWA, presidenta de FleishmanHillard Vanguard: “Aquest any tenim un nombre rècord de països participants, 15 en total, que cobreixen 12 zones horàries i un augment global de més del 20% de les entrades. El premi uneix no només regions sinó també generacions, destacant, a més del treball de líders i professionals consolidats, campanyes increïblement creatives i excel·lents de joves, estudiants i fins i tot adolescents. És realment emocionant veure com evolucionen les tendències i els pensaments entre països i diferents grups d'edat. Felicitats a tots els guanyadors i finalistes, és fantàstic veure la visió que impulsa la innovació, la creativitat i els resultats”.

Eventiada IPRA GWA està organitzada des de 2011 per Orta Communications Group i l'International Public Relations Association (IPRA). Compta amb el suport d'APRA (Azerbaidjan), APRA (Armènia), AKKK (Bielorússia), Baku School of PR, BAPRA (Bulgària), HUOJ (Croàcia), EPRA (Estònia), IPR (Bielorússia), NASO (Kazakhstan), MTL (Finlàndia), MPRSZ (Hongria), LASAP (Letònia), PRSS (Eslovènia), PSPR (Polònia), ARRP (Romania), DSOJ (Sèrbia), IDA (Turquia), TUHHID (Turquia). A Rússia Eventiada IPRA GWA compta amb el suport de l'Associació de Gestors (AM), Lomonosov Moscow State University, RAEC, AKAR, AKMR, AKOS, RASO, RAPR, PRCA Russia, ARDA, RBEN, ABKR, RAMU.

Guanyadors Eventiada IPRA GWA 2021:

GRAN PREMI CONTRIBUCIÓ OBJECTIUS DE DESENVOLUPAMENT SOSTENIBLE

anunci
  • Skip 2020, Step into the future: Treballa a Estònia, Enterprise Estonia/META Advisory (Estònia)

PREMI ESPECIAL IPRA

  • Pots veure la música? El canvi de marca de FLCO – Franz Liszt Chamber Orchestra/FleishmanHillard Café (Hongria)

GRAN PREMI:

  • Marató educativa federal "Nous coneixements" - Societat russa "Znanie"/ Mikhailov i socis/Diàleg empresarial (Rússia)

CATEGORIES PERSONALS

Visionari de PR

  • Philip Shepard, secretari general, International PR Association, IPRA (Regne Unit)

Per aportació a la indústria

  • Alexander Dybal, membre del Consell d'Administració, Director General Adjunt: Comunicació de Gazprom Neft (Rússia)

Director de comunicació de l'any

  • Andrey Kirpichnikov, cap de l'oficina de premsa d'Interros (Rússia)

PREMIS DE LA CATEGORIA DE CAMPANYES DESTACATS DE SUPORT A OBJECTIUS DE DESENVOLUPAMENT NO SOSTENIBLE

Millor campanya de suport a vides saludables i promoció del benestar per a tothom a totes les edats

Guanyador:

  • Telekom — #SalutDigital per a familiars grans! – Uniomedia Communications (Hongria)

Finalistes:

  • 14 no està bé - Associació Estònia de Salut Sexual (Eesti Seksuaaltervise Liit)/Optimist (Estònia)
  • BASF Start-up Science – BASF/Oficina de Premsa (Sèrbia)

Millor campanya de suport a l'educació inclusiva i equitativa de qualitat i promoció d'oportunitats d'aprenentatge permanent per a tothom

Guanyador:

  • Marató educativa federal "Nous coneixements" - Societat russa "Znanie"/ Mikhailov i socis/Diàleg empresarial (Rússia)

Finalistes:

  • School of Life with Google a YouTube Rússia: Google Russia/Ketchum (Rússia)
  • Campanya de promoció de Cayspace – UNESCO/Action Global Communications Kazakhstan (Kazakhstan)
  • Acadèmia en línia de turisme domèstic - Companyia nacional "Kazakh Tourism" / Red Point Kazakhstan (Kazakhstan)

Millor campanya de suport a la igualtat de gènere i l'apoderament de totes les dones i nenes

Guanyador:

  • Hi ha una professió: les dones conductores de trens! - Metro de Moscou (Rússia)

Finalista:

  • International STEM+E Forum i STEM+E for Girls Award – Salym Petroleum/Salym Petroleum Development (Rússia)

Millor campanya per donar suport a les ciutats perquè siguin inclusives, segures, resilients i sostenibles

Guanyador:

  • #RebornCities – Iulius Company/Rogalski Damaschin Public Relations (Romania)

Finalista:

  • Festival Trash Art 2020: Riviera Mall/RIM Communications Agency (Rússia)

Millor campanya de suport a la conservació i l'ús sostenible dels oceans, mars i recursos marins

Guanyador:

  • "Les nostres ciutats són boniques quan netes" - Unilever-CIF/Sobraz (Turquia)

Finalistes:

  • Una iniciativa de recerca científica "Narwhal"– Gazprom Neft/PromoAge (Rússia)
  • Popularització d'iniciatives mediambientals de l'empresa Rosneft - Agència de comunicació Rosneft/“Glavniy Sovetnik” (Rússia)

Millor campanya de suport a la promoció del creixement econòmic inclusiu i sostenible, l'ocupació i el treball digne per a tothom

Guanyador:

  • Nornickel digital – Nornickel (Rússia)

Finalistes:

  • Blocs industrials: com crear "punts d'atracció" a partir de les antigues zones industrials - Complex de política econòmica i propietat i relacions territorials de la ciutat de Moscou (Rússia)
  • Barista inclusiu a А1 – А1/ARS Communications (Bielorússia)

Millor campanya de suport a l'acció urgent per combatre el canvi climàtic i els seus impactes

Guanyador:

  • Tehetsz meh többet! Abella la solució! – Takarékbank/Pressinform (Hongria)

Finalista:

  • “25 hectàrees”. Iniciativa per rehabilitar els "pulmons del planeta" - Fundació benèfica Siberian Wellness "The World Around You" (Rússia)

Millor campanya de suport a la construcció d'infraestructures resilients, promoció de la industrialització sostenible i foment de la innovació

Guanyador:

  • L'amor és l'oli que necessites - Lukoil (Rússia)

Finalistes:

  • Adhesiu groc que salva la vida de la gent – ​​PKP Polskie Linie Kolejowe/Soci de Promoció (Polònia)
  • 5G Trendsetter: complex explicat amb paraules senzilles per als consumidors - Realme (Rússia)

Millor campanya de suport a la gestió sostenible dels boscos, lluita contra la desertificació, aturar i revertir la degradació de la terra, aturar la pèrdua de biodiversitat

Guanyador:

  • Comença amb tu mateix – Editorial “Komsomolskaya Pravda” (Rússia)

Finalistes:

  • Jardí de la memòria: Oficina de comunicacions "Voluntaris de la victòria"/"Socis units" (Rússia)
  • Grup Segezha: estratègia de suport a la reforestació i la biodiversitat - Grup Segezha (Rússia)

Millor campanya de suport als patrons de consum i producció sostenibles

Guanyador:

  • Innovacions per al bé comú – Interros (Rússia)

Finalistes:

  • Heineken — Esperant un futur millor — Uniomedia Communications (Hongria)
  • PrzyGotujmy lepszy świat (Dos significats: Cuinem/Fem un món millor) - Knorr/Made in PR (Polònia)
  • Adéu, bossa de plàstic! Eco repte pel rebuig de les bosses de plàstic ( Poka, Paket ) – Tinkoff (Rússia)
  • Campanya per reduir el consum d'aigua a Moscou - Departament de Tecnologies de la Informació de Moscou (Rússia)

Millor campanya de suport a la revitalització de l'Associació Global per al Desenvolupament Sostenible

Guanyador:

  • Distribució d'iHerb a les pandèmies - iHerb (Rússia)

Finalista:

  • Innovacions per al bé comú – Interros (Rússia)

CATEGORIES ESG

Millor Campanya d'Ecologia i ESG (Medi Ambient)

Guanyador:

  • Tide Bugaderia – P&G (Rússia)

Finalistes:

  • Carrera nacional ECO: Administrador del sistema de dipòsits de PI (USAD)/UAB Fabula i partneriai (Lituània)
  • L'A1 passa al verd: ecostream - A1/ ARS Communications (Bielorússia)

Compromís amb la societat i ESG (social)

Guanyadors:

  • Money Bistro – Raiffeisen Bank/Agència de relacions públiques Rogalski Damaschin (Romania)
  • #PutThatMaskOn Flashmob - Departament d'Emprenedoria i Desenvolupament Innovador de la Ciutat de Moscou / Agència de Comunicacions Adworm (Rússia)

Finalistes:

  • Jornades de salut de la capital - Departament de Salut de Moscou (Rússia)
  • Campanya social "Atenció a la carretera" - La Direcció Principal de Seguretat del Trànsit del Ministeri de l'Interior de Rússia / Seguretat Viària Rússia (Rússia)

Millor campanya de gestió del canvi i ESG (governança)

Guanyador:

  • Canal de Telegram del Departament de Transports - Departament de Transports i Desenvolupament de la Infraestructura Viària de Moscou (Rússia)

Finalistes:

  • Educació ambiental: el camí digital – Coca-Cola a Rússia (Rússia)
  • Hospital de dia 2.0 - Institut de Recerca per a la Gestió Sanitària i Mèdica del Departament de Salut de Moscou (Rússia)

CATEGORIES REGIONALS

Millor campanya d'Europa Central

Guanyador:

  • El primer alcohol que va salvar vides – Medisept/Soci de Promoció (Polònia)

Finalista:

  • Old Dogs, New Tricks — una iniciativa de relacions públiques digitals pionera — Jófogás/Lounge Group (Hongria)

Millor campanya d'Europa de l'Est

Guanyador:

  • 100 hores amb А1 – А1/ ARS Communications/Eventum Globo (Bielorússia)

Finalistes:

  • Tehetsz meh többet! Abella la solució! – Takarékbank/Pressinform (Hongria)
  • Iniciativa benèfica “Biblioteca amable” – OZ.by (Bielorússia)
  • “El 9th de març” revista en línia – “El 9th de març” revista en línia (Rússia)

Millor campanya del nord d'Europa

Guanyador:

  • Totes les xifres són boniques - Administrador del sistema de dipòsits de PI (USAD)/UAB Fabula i partneriai (Lituània)

Finalistes:

  • 14 no està bé - Associació Estònia de Salut Sexual (Eesti Seksuaaltervise Liit)/Optimist (Estònia)
  • Carrera nacional ECO: Administrador del sistema de dipòsits de PI (USAD)/UAB Fabula i partneriai (Lituània)

Millor campanya del sud d'Europa

Guanyador:

  • BASF Start-up Science – BASF/Oficina de Premsa (Sèrbia)

Finalista:

  • Nadir-X - Gen Pharmaceuticals/Dilan Baransel Communication Consultancy (Turquia)

Millor campanya d'Àsia Central

Guanyador:

  • «Megafon Peak» – TT Mobile (Tadjikistan)

Finalista:

  • Campanya de promoció de Cayspace – UNESCO/Action Global Communications Kazakhstan (Kazakhstan)

Millor campanya de l'Àsia occidental

Guanyador:

  • Lukoil camina pel planeta - Lukoil (Rússia)

Finalista:

  • VOTA! – Associació de relacions públiques armènies (Armènia)

ÀREES DE PRÀCTICA

Millor gestió de la reputació

Guanyador:

  • Llançament d'una marca de FMCG massiva amb una explosió! – Dzintars/Golin Riga (Letònia)

Finalistes:

  • Orgachim 120 anys — Celebrant els colors! – Orgachim JSC/Hub Ahead (Bulgària)
  • Tinkoff - Tercer banc del país pel nombre de clients actius - Tinkoff (Rússia)
  • Mans amunt, o com hem augmentat la confiança en la central nuclear de Kursk - Rosenergoatom (Rússia)
  • Canal de Telegram del Departament de Transports - Departament de Transports i Desenvolupament de la Infraestructura Viària de Moscou (Rússia)

Millor Imatge Institucional

Guanyadors:

  • Pots veure la música? El canvi de marca de FLCO – Franz Liszt Chamber Orchestra/FleishmanHillard Café (Hongria)
  • "Poseu-vos un uniforme / poseu-vos en forma!" - Forces Armades Nacionals de Letònia/Golin Riga (Letònia)

Finalistes:

  • Presentació d'un informe unificat 2020 de Metalloinvest "Evolution of Modern Metallurgy" en format de conferència sobre ESG – Metalloinvest (Rússia)
  • Tomàquets en escabetx, no idees de negoci! – Agència d'Inversions i Desenvolupament de Letònia/Golin Riga (Letònia)
  • "YouSearched" - revista en línia de VSK Insurance sobre la resolució de problemes de la vida sense experiència ni un especialista - VSK Insurance (Rússia)

Millor gestió de problemes

Guanyador:

  • #DONTBELIEVE – Avon (Rússia)

Finalista:

  • MoneyMasters — El futur dels fons voluntaris – Associació de fons voluntaris Hongria/FleishmanHillard Café (Hongria)

Millor gestió de crisi

Guanyador:

  • "Joc de xoc". Simulador interactiu per a la pràctica de situacions de crisi – Rosenergoatom (Rússia)

Finalista:

  • El primer alcohol que va salvar vides – Medisept/Soci de Promoció (Polònia)

Millor Comunicació Executiva

Guanyador:

  • Temporada de l'espectacle de cuina "Preparant-se per l'any nou JUNTS" - Perekrestok (Grup X5) (Rússia)

Finalista:

  • Cisco Partner Day Conference - Cisco/Stem Agency (Rússia)

Millors relacions amb la comunitat

Guanyador:

  • Campanyes de suport a la vacunació: "No es pot emmalaltir, vacuneu-vos!" - Banc de crèdit i finances a la llar (Rússia)

Finalistes:

  • Kulas a la llum (Cule in lumina) – The CEZ Group in Romania/Rogalski Damaschin Public Relations (Romania)
  • Vídeo de la recepció dels ciutadans per part dels caps de departament: l'Oficina Estatal d'Inspecció per a la Supervisió de l'Ús de la Propietat a Moscou (Rússia)

Millor campanya social

Guanyadors:

  • Concurs de whiskas i pedigrí Gos o gat? – Mart/Reputació (Letònia)
  • Centre d'experts Kazakhstan - Centre d'experts Kazakhstan/Red Point Kazakhstan (Kazakhstan)

Finalistes:

  • Real Kids «ADAPTED» Entrenaments adaptatius per a nens amb discapacitat – Centre d'adaptació i desenvolupament físic dels nens amb discapacitat (Rússia)
  • Campanya d'informació "Just kids" de suport als nens amb discapacitat i les seves famílies – Fons de les Nacions Unides per a la Infància a Bielorússia/GBS Communications Company (Bielorússia)
  • "Feliç nou amic!" – СТС Love (Rússia)
  • Servei benèfic Mos.ru: Departament de Tecnologies de la Informació de Moscou (Rússia)

Millor campanya pública

Guanyador:

  • Pavellons de la Salut - Complex de desenvolupament social de Moscou (Rússia)

Finalistes:

  • Adhesiu groc que salva la vida de la gent – ​​PKP Polskie Linie Kolejowe/Soci de Promoció (Polònia)
  • Iniciativa benèfica «Boxes of Bravery» – OZ.by (Bielorússia) (Bielorússia)
  • El viatge al voltant de la nostra estimada Lituània – Oficina d'enllaç del Parlament Europeu a Lituània/UAB Fabula ir partneriai (Lituània)
  • International STEM+E Forum i STEM+E for Girls Award – Salym Petroleum/Salym Petroleum Development (Rússia)

Millor campanya de suboficials i bé social

Guanyador:

  • Nadir-X - Gen Pharmaceuticals/Dilan Baransel Communication Consultancy (Turquia)

Finalistes:

  • “El 9th de març” revista en línia – “El 9th de març” revista en línia (Rússia)
  • Chat-bot "Samostroy.net": l'Oficina Estatal d'Inspecció per a la Supervisió de l'Ús de la Propietat a Moscou (Rússia)

Millor campanya de voluntariat

Guanyador:

  • "El càncer té por dels valents: assegureu-vos que esteu sa! (conjuntament amb el projecte nacional "Salut") – LG Electronics/AGT Communications (Rússia)

Finalista:

  • Projecte de mecenatge de la companyia farmacèutica "Servier" "Your chance" (en col·laboració amb la fundació benèfica "Arithmetic of Good" amb el suport de la fundació internacional "Mécénat Servier" – Servier (Rússia)

Millor comunicació amb els empleats

Guanyador:

  • Campanya interna de llançament de producte per a la medicina Takhzyro – Takeda Pharmaceuticals Croatia/Pragma komunikacije (Croàcia)

Finalistes:

  • Marató espacial de competències – Sberbank/PR-Consulta (Rússia)
  • Com vam establir un sistema de comunicació amb les regions a VTB Bank amb l'ajuda dels ambaixadors – VTB Bank/Comunica (Rússia)
  • Orgachim 120 anys: celebrant els colors! - Orgachim JSC/Hub Ahead (Bulgària)

Millor campanya de recursos humans en temps turbulents

Guanyador:

  • Skip 2020, Step into the Future: Treballa a Estònia, Enterprise Estonia/META Advisory (Estònia)

Finalistes:

  • Voices that Heal – Kalcex/Golin Riga (Letònia)
  • Campanyes de suport a la vacunació: "No es pot emmalaltir, vacuneu-vos!" - Banc de crèdit i finances a la llar (Rússia)

Millor campanya integrada

Guanyador:

  • Campanya de Samsung a TikTok #RakhimFilmOnGalaxy - Samsung Rússia (Rússia)

Finalistes:

  • 15 anys a Skolkovo Management School. Un dia sobre les tendències del present i el futur – Moscow School of Management SKOLKOVO (Rússia)
  • Suport a la comunicació per a la Final del Campionat Mundial de Programació ICPC – Organització autònoma sense ànim de lucre per al desenvolupament d'iniciatives internacionals "Transformació digital"/Agència Digital Interium (Rússia)

Millor màrqueting per a homes

Guanyador:

  • Torneig WoT Old Spice – P&G (Rússia)

Finalista:

  • Campionat de Bielorússia al World of Tanks Blitz - A1/ARS Communications/Eventum Globo (Bielorússia)

Millor màrqueting per a dones

Guanyador:

  • Barbie en homenatge a la cosmonauta - Mattel (Rússia)

Finalistes:

  • Dove #ShowUs 2020 – Unilever/Initiative (Rússia)
  • Ser mare amb Pampers – P&G (Rússia)

Millor màrqueting per a joves

Guanyador:

  • Head&Shoulders "Campanya contra el bullying: podem gestionar-ho" - P&G (Rússia)

Finalistes:

  • Rexona fantàstica sèrie IGTV per a adolescents - Unilever/Initiative (Rússia)
  • Levi's® Music Project – Agència Levi's/RSVP (Rússia)

Millor Campanya Cultural

Guanyador:

  • Enamorat de l'art – Gazprom Pererabotka (Rússia)

Finalistes:

  • Descobrint ciutats no turístiques amb DiDi Cityguide – DiDi/Grayling (Rússia)
  • Festival de cinema europeu en línia – Delegació de la Unió Europea a Rússia/Agència de comunicació 4D (Rússia)

Millor informe de sostenibilitat/no financer

Guanyador:

  • Presentació d'un informe unificat 2020 de Metalloinvest "Evolution of Modern Metallurgy" en format de conferència sobre ESG – Metalloinvest (Rússia)

Millors mitjans corporatius

Guanyador:

  • Mikhailov and Partners ESG-digest - Mikhailov and Partners (Rússia)

Finalista:

  • HSE pel seu compte. Desenvolupament d'una xarxa de mitjans per a les comunicacions internes de la Universitat HSE - Universitat HSE (Rússia)

Millor pel·lícula/vídeo corporatiu

Guanyador:

  • "Exploding the Horizons of Eternity" - documental sobre 90th aniversari de la producció de Magnitogorsk Iron and Steel Works - Magnitogorsk Iron and Steel Works (Rússia)

Finalistes:

  • Pel·lícula corporativa de Hayat Holding: El món significa per a nosaltres - Hayat Holding (Turquia)
  • Orgachim 120 anys — Celebrant els colors! – Orgachim JSC/Hub Ahead (Bulgària)

Millor Exposició

Guanyador:

  • “Neonatòleg. Exposició First Doctor” – Fields4e PR (Rússia)

Finalista:

  • Pavelló d'exposicions "Ciutat intel·ligent" - Departament de Tecnologies de la Informació/Grup de mercat de Moscou (Rússia)

Millor investigació i planificació

Guanyador:

  • Anàlisi sociològica complexa de problemes d'ictus - Centre d'Investigació de l'Opinió Pública de Rússia (VTsIOM) (Rússia)

Finalista:

  • Pandemic Pulse – Projecte analític Tinkoff CoronaIndex – Tinkoff (Rússia)

Millor mesurament i avaluació

Guanyador:

  • Rospotrebnadzor en la nova realitat de les comunicacions de les pandèmies: Servei Federal de Vigilància de la Protecció dels Drets del Consumidor i el Benestar Humà (Rospotrebnadzor)/PR News (Rússia)

Finalista:

  • Notícies de PR per a Samsung Electronics Rus Company - Samsung Electronics Rus Company/ PR News (Rússia)

NOMINACIONS ESPECIALS

Millor campanya innovadora

Guanyadors:

  • Protector Oleg – Tinkoff (Rússia)
  • Ser mare amb Pampers – P&G (Rússia)

Finalista:

  • L-Charge - L-Charge/Fields4e PR (Rússia)

Presentació de l'any

Guanyador:

  • OPI del grup Segezha - Grup Segezha (Rússia)

Finalistes:

  • Llançament d'una marca de FMCG massiva amb una explosió! – Dzintars/Golin Riga (Letònia)
  • Campus digital de Skolkovo Business School – Moscow School of Management SKOLKOVO (Rússia)
  • Marca turística RusHydro - RusHydro/Market Group (Rússia)
  • Protector Oleg – Tinkoff (Rússia)
  • Armani / Casa Moscow Residences: Birth of a Legend – Vos'hod/PR Inc. (Rússia)

Millor campanya internacional

Guanyador:

  • Premis de fotografia de notícies. Superació del COVID - Agència d'informació russa TASS (Rússia)

Finalistes:

  • SputnikPro – Grup de mitjans "Rossiya Segodnya" (Rússia)
  • Talents Globals Digitals. Edició sostenible: artefacte (Rússia)

Millor campanya que compleix els estàndards internacionals

Guanyador:

  • Suport a la comunicació de la campanya de vacunació – Nornickel (Rússia)

Finalista:

  • Skip 2020, pas cap al futur: Treballa a Estònia, Enterprise Estonia/META Advisory (Estònia)

Millor campanya de promoció d'entitats sense ànim de lucre

Guanyador:

  • #BEUEIX NO CONDUCIR. Setmana del consum responsable de cervesa – Beer Association/PR Inc. (Rússia)

Finalistes:

  • "Poseu-vos un uniforme / poseu-vos en forma!" - Forces Armades Nacionals de Letònia/Golin Riga (Letònia)
  • Jardí de la memòria: Oficina de comunicacions "Voluntaris de la victòria"/"Socis units" (Rússia)

Millor campanya per mitjans

Guanyador:

  • Canal de notícies RIA Telegram. Expliquem el que ens veiem – Grup de mitjans "Rossiya Segodnya" (Rússia)

Finalista:

  • Canal de Telegram del Departament de Transports - Departament de Transports i Desenvolupament de la Infraestructura Viària de Moscou (Rússia)

CONTRIBUCIÓ A LES CATEGORIES DE LA INDÚSTRIA DE COMUNICACIONS

Millor campanya de promoció de la indústria de relacions públiques

Guanyador:

  • Old Dogs, New Tricks – una iniciativa de relacions públiques digitals pionera – Jófogás/ Lounge Group (Hongria)

Finalista:

  • Mikhailov and Partners ESG-digest - "Mikhailov and Partners" (Rússia)

Millor campanya per Associació Professional

Guanyador:

  • Campanya per a l'ocupació juvenil “InWork” (“VRabote”) – Associació d'Estudiants i Comunitats d'Estudiants de Moscou (Rússia)

Finalistes:

  • Ètica empresarial: The Ascent - Xarxa d'ètica empresarial russa (Rússia)
  • VOTA! – Associació de relacions públiques armènies (Armènia)

Millor campanya de promoció de la imatge de les comunicacions

Guanyador:

  • Dove #ShowUs 2020 – Unilever/Initiative (Rússia)

Finalista:

  • SMALL Agencies Hub: HINT/SMALL Agencies Hub (Rússia)

CAMPANYES JOVES

Estudiant de l'any

Guanyador:

  • Tsvetana Filenko, Universitat Estatal Russa im. AN Kosygina (Technologies.Design.Art) Iniciativa per a fundacions per ajudar els animals sense llar a Rússia)

Finalistes:

  • Daria Zharikova, voluntària mèdica del Col·legi de Medicina Regional N5 de Moscou (Rússia)
  • Ekaterina Zagumennova, Universitat Social Estatal de Moscou, Festival educatiu de curtmetratges documentals de tota Rússia "Crystal Prism" (Rússia)
  • Anastasia Mudrevskaya, Universitat de Sant Petersburg (Rússia)
  • Anastasia Konovalova, Universitat Estatal de Moscou Lomonosov (Rússia)

Equip de l'any

Guanyador:

  • Cos de voluntaris "#WeareTogether" (#MyVmeste) - Equip del Centre de Joventut "GOR.COM 35" (Rússia)

Finalistes:

  • Festival d'estudiants russos de campanyes socials "Classe de mitjans" - Universitat Estatal d'Art i Cultura de Moscou (Rússia)
  • Consell de Joventut del Departament de Salut de Moscou (Rússia)
  • CosmosMedia per al Museu de la Cosmonàutica - Museu de la Cosmonàutica/Escola de Comunicació per a la Universitat HSE de Joventut (Rússia)

Alumnat de l'any

Guanyador:

  • Danila Khvatov, "Gymnasium №1", Borisoglebsk (Rússia)

Finalista:

  • Anastasia Iskanyarova, Liceu multidisciplinari de la ciutat de Magnitogorsk a MSTU im. GI Nosova (Rússia)

Millor Campanya Juvenil

Guanyador:

  • #Jubilats digitals - Universitat Estatal de Gestió (Rússia)

Finalistes:

  • Lliga d'antics alumnes - Centre de serveis socials House of Mercy (Rússia)
  • "Mapa fabulós d'Udmurtia" a Sarapul - Reserva del Museu Històric d'Arquitectura i Art de Sarapul (Rússia)
  • Agafeu-ho a la dreta – Universitat HSE (Rússia)
  • Fals, no fals: pensa críticament! – Federació de Clubs Juvenils d'Armènia (Armènia)

Millor campanya juvenil que promou els objectius de desenvolupament sostenible

Guanyador:

  • Campanya municipal “Plàstic Zero” – Equip del Centre Jove "GOR.COM 35" (Rússia)

Finalistes:

  • m.Gen — un servei digital per personalitzar els serveis de proves genètiques – Universitat Estatal de Gestió (Rússia)
  • «Les dones a la tecnologia. Garantia de qualitat» – Comunitat juvenil “PROSTO” (Rússia)
  • Festival Internacional de Publicitat Social LIME (Rússia)

Comparteix aquest article:

EU Reporter publica articles de diverses fonts externes que expressen una àmplia gamma de punts de vista. Les posicions preses en aquests articles no són necessàriament les d'EU Reporter.

Tendències