Connecteu-vos amb nosaltres

Informació de contacte

Inweasta: S'ha llançat una nova casa d'inversió boutique

COMPARTIR:

publicat

on

"Inweasta és un grup internacional d'empreses especialitzades en inversions, resolució de disputes transfrontereres, finançament de litigis i gestió d'actius en dificultats", va explicar la directora general Annie Chan Wai Kwan.

“Oferim una àmplia gamma de serveis de consultoria, legals i d'inversió per a empreses de diversos sectors financers i industrials. Som una espècie de cercador de solucions d'inversió boutique en casos de negoci complexos i no evidents que requereixen un enfocament personalitzat. Per això la posició em va semblar tan emocionant."

Tens una sòlida experiència professional, pots explicar-ne més?

“Em vaig graduar amb un postgrau en Gestió Financera i he dedicat la meva vida al sector bancari i financer a Hong Kong i Singapur. Per avui, ja fa 20 anys que em dedico al negoci. Funciono principalment com a gerent de relacions sènior i ofereixo una àmplia gamma de solucions financeres corporatives a clients corporatius locals i estrangers. D'acord amb la meva xarxa i experiència passada, sempre exploro la inversió de riquesa corporativa i privada, la planificació financera per a empreses, particulars rics i HNWI, així com la successió empresarial i la planificació del llegat. Això és exactament el que fa Inweasta.

Per què vas decidir convertir-te en director general d'Inweasta?

Per ser sincer, ni tan sols vaig dubtar a acceptar aquesta oferta, ja que vaig veure les perspectives d'èxit de l'empresa. En aquests temps convulsos, les empreses tant de l'Est com de l'Oest sobreviuen a una forta pressió geopolítica que crea obstacles legals per al funcionament normal del negoci i l'activitat d'inversió. Però la situació complicada sempre crea oportunitats. Inweasta és aquí per aprofitar les oportunitats, per unificar l'experiència de l'Est i l'Oest per a projectes d'inversió eficients a tot el món. I estic molt agraït a Andrei Elinson, el propietari d'Inweasta, per convidar-me aquí.

Què és Inweasta en termes de persones?

anunci

Andrei és dinàmic, coneixedor, concret, és un autèntic visionari. Va crear Inweasta com una autèntica empresa de persones. El nostre equip és l'actiu més valuós, i l'èxit de l'empresa depèn directament de l'èxit de la nostra plantilla. L'equip directiu d'Inweasta inclou professionals especialitzats en inversió en diferents àmbits amb molts anys d'experiència. Tenim competències internes jurídiques, financeres, d'inversió, seguretat, relacions públiques i altres, que donen a Inweasta una capacitat única per treballar de manera eficient en els nostres projectes, força complicats de vegades.

Quins són els serveis clau que ofereixes?

Inweasta ofereix una varietat de serveis de resolució de deutes en diverses jurisdiccions d'Europa, Àsia i Amèrica. Sempre trobem solucions fiables que satisfan totes les parts dels arguments del deute i costaran menys temps i fons que un procés d'arbitratge llarg i típic.

Juntament amb això, el nostre equip legal té experiència en la prestació de serveis de finançament de litigis a tot el món per a disputes entre empreses. Oferim solucions flexibles i intel·ligents adaptades per satisfer els nostres socis en cada situació i litigi en particular. Dins de la ganga, estructurem complexos acords d'inversió tant en àmbits financers com industrials, en empreses emergents i operatives.

Finalment, però no menys important, Inweasta té una àmplia cartera i una gran experiència en la reestructuració d'empreses en situacions especials. Una reestructuració pot tenir com a objectiu dividir un negoci entre accionistes, atraure noves inversions o altres tipus d'operacions complexes.

Quins són els plans de desenvolupament de la companyia per al 2023? Hi ha alguna estratègia de desenvolupament empresarial?

El tema més crucial en el qual estem treballant ara és la construcció de la nova marca d'Inweasta com a actor de mercat fiable en el sector dels serveis d'inversió que guanyi credibilitat i pugui competir amb els líders regionals. A més, com a part de l'estratègia empresarial, pretenem crear associacions estratègiques duradores amb altres empreses per fer créixer la nostra base de clients i arribar a nous mercats. Aquestes dues tendències estan definitivament en primer lloc per a l'any que ve".

Comparteix aquest article:

EU Reporter publica articles de diverses fonts externes que expressen una àmplia gamma de punts de vista. Les posicions preses en aquests articles no són necessàriament les d'EU Reporter.
anunci

Tendències